Dobranie odpowiednich okularów jest dla wielu dużym problemem. Przede wszystkim okulary powinny podkreślać Twoje cechy wyglądu, powinny kontrastować z kształtem twarzy, rozmiar oprawek powinien być dopasowany do twarzy. Obecnie wyróżniamy kilka różnych rodzajów twarzy:

* Twarz owalna – Twarz taka jest uważana za idealna do dobrania okularów. Osoby posiadające taki kształt twarzy jest im najłatwiej wybrać oprawki. Okulary powinny byc zbliżone wielkością do szerokości twarzy.

* Twarz okragła – Twarz ma takie same wymiary w poziomie i pionie. Najlepszymi okularami będą okulary o kształcie prostym i kanciastym. Okulary o kolorze ciemnym, zmniejsza wrażenie pulchności.

* Twarz podłużna – Twarz jest dłuższa niż szersza. Najlepszym doborem będa okulary o kształcie zaokrąglonym.

* Twarz trójkątna – Kształt twarzy charakteryzuje szerokie czoło i wąski podbródek. Najlepszym wyborem będa oprawki o delikatnym obwodzie. Należy unikać dużych oprawek z szerokim mostkiem.

* Twarz prostokątna – Charakteryzuje się podłużna twarzą z kanciastym czołem i szczęka. Najlepszym wyborem będą oprawki wąskie o owalnym kształcie.

Pomagamy w doborze i wykonaniu okularów ze szkłami progresywnymi. Są one przeznaczone dla osób z prezbiopia – wada wzroku pojawiająca się u większosci osób po 40 roku życia. Jest to postępująca z wiekiem dalekowzroczność, objawiająca się nieostrym widzeniem przedmiotów znajdujących się blisko oczu. Prezbiopie charakteryzuje się koniecznością używania szkieł korekcyjnych zarówno do czytania i dali. Jest to utrudnienie w wykonywaniu codziennych czynności.

Widzisz trochę słabo, nieostro ? Zapraszamy Cię postaramy się to poprawić.